İşyerlerinde, evlerde veya büyük fabrikalarda olsun herhangi bir kapalı ortamda, havanın başarılı bir şekilde tahliye edilmesi için havalandırma sistemlerine ihtiyaç duyulur. Havalandırma sistemleri sayesinde daha ferah ve nefes almaya uygun bir ortamda çalışma imkanı sağlanır. Havalandırma sistemleri sayesinde çalışanlar için daha sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bu sayede çalışmalarından hem daha fazla verim alınır hem de kirli hava ortamlarının onların sağlığına olumsuz bir etki yapması engellenmiş olur.
Havalandırma sistemleri sayesinde sistemde kirli olarak tanımlanmış havanın yeri temiz havaya bırakılmış olur. Bunun için havalandırma sistemleri birçok farklı şekilde çalışılan ortama göre tasarlanır. Aynı zamanda havalandırma sistemleri estetik açıdan da hiçbir sorun içermediği için endişe etmenize gerek kalmaz. Yaşadığınız ve çalıştığınız ortam için gerekli olan havalandırma sistemi ihtiyacınıza Gamek Havalandırma ile kavuşabilirsiniz. Uygun fiyat ve kaliteli ürün için doğru adrestesiniz. Bizlere uğramadan havalandırma sistemi satın almayın.

Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Havalandırma sistemi bulunduğunuz ortamdaki kirli havayı temizlemeye yardımcı olduğu için birçok alanda kullanılır. Örneğin kafe havalandırma sistemleri sayesinde kafeler temiz tutularak hem müşterilerin temiz bir ortamda bulunması sağlanır hem de çalışanların özellikle mutfakta daha rahat çalışması sağlanmış olur. Kafeler dışında da birçok mekanın havalandırma sistemine ihtiyacı olmaktadır.
Otopark havalandırma sistemleri, klima santralleri, havuz nem alma sistemleri, mutfak egzoz sistemleri ve diş polikliniği havalandırma sistemleri gibi birçok alanda havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Hepsinin ortak amacı aynıdır. Kısacası ortamın kirli havadan temizlenmesine yardımcı olurlar.

Havalandırma Sistemi Çeşitleri

Havalandırma sistemleri iki farklı çeşitte bulunmaktadır. Bunlardan biri doğal havalandırma olurken diğeri mekanik havalandırma olmaktadır. Doğal havalandırma klasik pencere ve kapıların açılıp kapanmasıyla yapılan bir havalandırma çeşidi olurken mekanik havalandırma ise daha modern bir çalışma sistemine sahip havalandırma çeşidi olmaktadır. Mekanik havalandırma sistemi ile bulunduğunuz ortamı havalandırmak isterseniz eğer Gamek Havalandırma olarak sizlere yardımcı olmaktayız. Her türlü binaya havalandırma sistemi döşeyerek temiz bir ortamda çalışmanızı sağlamaktayız.

Havalandırma Sistemi Nasıl Çalışır?

Bulunduğunuz ortama kurduğumuz mekanik havalandırma sisteminin nasıl çalıştığını sizler için açıklayarak bu sistem hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Havalandırma sistemleri sayesinde kötü hava tahliye edilirken temiz havanın içeri girmesi sağlanmaktadır.
Kirli havanın tahliye edilip temiz havanın içeri girmesi için özel bir sistem kullanılmaktadır. Bu işlemlerin olabilmesi için de fanlar kullanılır. Havalandırma sistemi için kullanılan fanların bu sistemin çalışmasında birçok görevi vardır. Fanlar sayesinde istenilen havanın aktarılması sağlanır. Bu yüzden ilk olarak dışarıdan hava üfleme işlemi yapılmaktadır. Bu yapıldıktan sonra da hava akımı hem filtreden hem de ısıtıcıdan geçirilerek gerekli derecelendirmeler yapılır. Bu sayede gerekli temizlemeler yapılarak havanın içeri aktarılması sağlanır. İçeri aktarılması istenen hava sızdırma yapmayan kanallardan geçerek ortama yayılmaktadır.
Fanların da kullanım alanlarına göre çeşitleri olmaktadır. Bu yüzden havalandırma sistemi kullanacağınız ortam için en uygun fanı seçmek için bizlere başvurabilirsiniz. Gamek Havalandırma olarak sizlere her zaman yardımcı olmaya hazırız.

Havalandırma Sistemi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Sizler için kirli havanın temizlenmesi gibi veya kesintisiz bir şekilde temiz hava gelmesini sağlanması gibi birçok avantaj sağlayan havalandırma sistemleri arasından seçim yapmak oldukça zor olacaktır. Hangi sistemin sizin için daha doğru ve uygun olacağını bulmak oldukça uğraştırıcı bir iştir. Ayrıca doğru sistemi bulduktan sonra fiyatı da önemli olmaktadır. Gamek Havalandırma sayesinde farklı özelliklere sahip uygun fiyatlı birçok havalandırma sistemine kolayca ulaşabilirsiniz. Havalandırma sistemleri fiyatı ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Havalandırma Sistemlerinin Önemi

İşyerlerinde, evlerde ve büyük fabrikalarda havalandırma sistemleri oldukça fazla önemlidir. Oksijen akışı olan ortamlarda daha sağlıklı insanların bulunması havalandırma sistemleri sayesinde oluşturulmaktadır. Konforlu yaşamanın bir gereği olan havalandırma sistemlerine en fazla büyük fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ihtiyaç bulunmaktadır. Halkın kalabalık olarak bulunduğu alanlarda eğer havalandırma sistemleri bulunmaz ise o zaman halk sağlığı tehlikeli duruma gelmiş olur. Havalandırma sistemlerinin sürekli olarak kullanılmasına ihtiyaç duyulması bu sistemler nedeni ile kötü olan havanın yani kullanılmış olan havanın dışarıya atılarak havalandırma sistemi kurulumu nedeni ile temiz havanın da içeriye alınmasının sağlanması anlamına gelmektedir. Endüstride gerekliliği çok fazla olan havalandırma sistemlerinde bir çok çelik boru türü kullanılmaktadır. Galvanizli, paslanmaz saçtan, alüminyum malzemelerden oluşturulan bu sistemde yuvarlak, oval veya dörtgen olan boru sistemleri kullanılmaktadır. Büyük mutfakların havalandırılmasında da kullanılan bu sistem kapalı otoparklarda, egzoz dumanını ve sığınak havalandırma sistemlerinin çalışmasını da sağlamaktadır.

Havalandırma sistemleri hususunda çok uzun bir zamandan beri siz değerli müşterilerimize kaliteli anlayışla hizmet vermekteyiz. Havalandırma sistemi hizmetimizde destek almak için bizlere mail adreslerimizden, internet sayfamızdan ve iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Büyük mutfaklar, restoran mutfakları, fabrika mutfakları veya tekstil atölyeleri için tarafımızca havalandırma sistemlerinin tümünün kurulumu yapılmaktadır. Müşteri memnuniyeti hedefli çalışan firmamızda vermiş olduğumuz tüm hizmetler müşterilerimiz için garanti kapsamı dahilinde verilmektedir. Temiz havaya muhtaç olan alanların tümü tarafımızca temiz havaya kavuşturulmaktadır. Kurulumu için bir çok eleman desteği bulunan firmamızda kurulum süreçlerimiz de oldukça kısadır. Havalandırma sistemi her metrekare hesabına göre fiyat hesaplaması yapılarak ücretlendirilmektedir. Uzun süreden beri hizmet veren firmamızdan destek almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Havalandırma sistemi kurulumuna karar verdikten sonra bizleri arayarak fiyat bilgisi almanız da mümkündür.