ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ NELERİ KAPSAR?

Isıtma Soğutma Sistemleri, gelişen teknolojiyle birlikte  günümüzde artık evlerde kullanılan en önemli enerji sistemlerinden biridir. Enerji sistemlerinin programları, kullanma suyunun ısıtılması, ısıtma sistemi, bina soğutulması ile katı yakıt kullanımına özel kazanların çalışmasıdır. Bu sistemlerin çalışmasında, hibrit cihazlar, ısı pompaları, yer altı sıcaklığı, yer altı suyu, ortam ısısını ayarlamak için ise yer altı depolama sistemi, fotovoltaik ile havalandırma sistemlerinden de yardım alınır.

Isıtma sistemleri deyince aklımıza gelen aletler, kombi, kazan, kat kaloriferi, radyatör, bürülor, boyler ve su ısıtıcılarıdır. Soğutma sisteminde ise klima, chillerler kondens üniteler, fancoil ve hava koşullandırma sistemleri ilk telafuz edilecek sistemlerdir.

ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİNİN ÜRETİM  AMACI

Isıtma Soğutma Sistemleri başlıca amacı istenilen iç hava koşullarını korumak ve yaşam alanlarına temiz hava ihtiyacı sağlamaktır.

ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİNDE ENERJİ TÜKETİMİNİ BELİRLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Isıtma Soğutma Sistemi istenilen hava kalitesi ve termal kalite enerji tüketimini belirleme de önemlidir. Aydınlatma ve diğer ekipmanlar sayesinde içerde üretilen ısı enerjisinin karaktersitik özelliği ve ve yeri de enerji tüketimine neden olan başlıca unsurlar olarak bilinmektedir.

Isıtma Soğutma Sistemleri

Isıtma Soğutma Sistemleri

ISITMA SOĞUTMA SİSTEMİ KULLANIM ALANLARI

Fabrikalar, atölyeler, ambarlar ve depolar, hangarlar, fuar alanları, oto plazalar, servis istasyonları, seralar, spor salonları, tenis kortları, kafe ve restoranlar, camiler, kiliseler, ibadethaneler ve stadyumlar ısıtma sistemlerinin kullanıldığı alanlar olarak bilinir. Soğutma sistemleri ise gıda ve ilaç depoları, mezbaha, morg gibi soğuk olması gereken alanlarda ve yapay pistlerde kullanılır. Isıtma Soğutma Sistemleri hijyen ve taze hava ihtiyacının da giderilmesi için oldukça etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

ISITMA SOĞUTMA SİSTEMİ KULLANIMINDA AVANTAJLAR NELERDİR?

İklim koşullarına ve bina yalıtımına bağlı olarak yeni ısıtma-soğutma sistemleri elektrikten yakıt üreterek % 80 enerji tasarrufu sağlar. Bu sistemde ürünlerin ve sistemlerin geliştirilmesi için yerli ve yabancı markalarda çalışmalar hızla devam etmektedir. Enerji tasarrufu sağlamak için, kanal kaçaklarının yok edilmesi, kanalların temiz tutulması ve kanal izolasyonu gereklidir. Bu sistemlerin kurulduğu bölgenin sıcaklığı, nemi, kalitesi ve basıncı da kontrol altında tutulabilir.

ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ ENERJİ VERİMLİLİĞİ ÇALIŞMALARI

Enerji verimliliği çalışmalarının Isıtma Soğutma Sistemleri konusunda avantajlarında biri de sistemin boyutlarının ve kapasitesinin düşürülmesi, böylelikle yatırım ve işletme maliyetlerinde azalma meydana gelmesidir. Firmaların sunduğu ücretsiz keşif avantajıyla sizin için en uygun olan seçenekler profesyonel ekipler tarafından belirlenir.

ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİNDE TASARRUF SAĞLAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Isıtma Soğutma Sistemleri  konusunda enerji tasarrufundan yararlanabilmek için tasarım sırasında disiplinler arası işbirliğine ihtiyaç duyulur. Bir mühendislik  tasarımı, diğer bir noktada mimari bir düzenlemeyi de gerektirir.

SİSTEMİN İNSAN SAĞLIĞINA KATKISI NEDİR?

Sistem otomasyonunun enerji verimliliğine katkısının yanı sıra insan sağlığını tehdit eden organizamaların da ortamdan temizlenmesini sağlaması da önemli bir düzenleme olduğunun göstergesidir. Ortam havasının düzenlenmesini  sağlayan ve ortam havasını istenilen düzeyde tutan sistemlerküf ve bakteri gibi zararlı canlıların üremesini eengeller ve bu mikroorganizmaları ortamdan uzak tutar.

ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİNDE TÜKETİCİ MEMNUNİYETİ İÇİN ÇALIŞMALAR

Tüketicinin  memnuniyetini sağlamak için Avrupa standartlarına uygun kaliteli ürünler, garantili teknik servis hizmeti, cihazlarda çok düşün arıza oranı, Isıtma Soğutma Sistemleri toplu konutlarda kadar aynı zamanda endüstriyel amaçlı da kullanımı artmıştır. Isıtma Soğutma Sisteminde ekonomik enerji tüketimiyle mekanların kısa sürede ısıtılması ve soğutulması, güvenli olması, sessiz çalışması, gereksiz enerji sarfiyatından kaçınılması, bulunduğu ortamın havasını kurutmadan her yerde aynı ısıtmayı ve soğutmayı homojen olarak dağıtmayı sağlayabilen kimyasal maddelerden üretilmeyen, basınca dayanıklı cihazlar seçilir.